ZCNE Sertifikası Program Özeti

Zyxel ofis ve ev kullanıcılarına sunduğu çözümlerin yanı sıra servis sağlayıcılarına da sunmakta olduğu tümleşik geniş bant çözümleriyle de lider konumdadır.

Zyxel cihazları Triple Play, QoS, Ağ Güvenliği ve Ağ yönetimi gibi en güncel servisleri sunmaktadır. Hem ofis hem ev kullanıcıları güvenli ve yönetilebilir bir ağda, yüksek kalitede benzersiz medya uygulamalarını Zyxel ürünleri ile çalıştırabilmenin ayrıcalığını yaşarlar.

Hızla gelişen ağ teknolojilerine uyum sağlamak için ilk modem üreticilerinden olan Zyxel bir çok değişim geçirmiştir. Bireylerin, kobilerin ve büyük ve geniş ölçekli merkezi şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere modem ve routerlar geniş band erişim çözümleri haline gelmiştir. Bugün Zyxel DSL müşteri ve merkezi ofis ekipmanları, İnternet güvenlik uygulamaları, switchler, Kablosuz ağ çözümleri, ağa tümleşik depolama ürünleri ve merkezi ağ yönetim servisleri gibi geniş yelpazedeki ürünleriyle tüm ağlar için komple çözümler sunabilen ender firmalardandır.

Zyxel yerel ofisleri müşterilerine mühendislik eğitim kursları uygulayarak,Zyxel ürünlerini daha iyi tanıyarak müşterilerin son kullanıcılarına komple çözümler üretmesini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu sertifika programı Zyxel ağ platformu ve yazılımlarına yönelik uygulama çalışmalarını, LAB uzmanlık yapılandırmalarını ve sorun giderme becerilerini ileri seviyeye taşımayı hedefler.Bu kursların içeriğinde Zyxel Ürünlerini Tanıtım, Teknik bilgiler ve Pratik Uygulamalar yer almaktadır. Eğitimler, Zyxel Sertifikalı Ağ Eğitmenleri tarafından verilmektedir. Zyxel Sertifikalı Ağ Mühendisi olabilmek için katılımcıların çevrimiçi sınavlar ve laboratuar sınavlarında başarılı olması gerekir.Eğitimler Türkçe olarak Zyxel Türkiye Ofisinde verilmektedir.Sınavlar online olarak İngilizce gerçekleşmektedir.ZCNP bölümünde olduğu gibi giriş bölümünden kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. ZCNE Sertifikası alınmadan önce ZCNP Sertifikasını almanız gerekmektedir.
ZCNE Sertifika Programı Zyxel Satış Firmalarındaki SI/VAR – Sistem Entegratörleri ve Katma Değerli Bayilerdeki destek mühendislerine ve mühendislik fakültesinde eğitim gören veya mezun olmuş öğrencilere yöneliktir. 3 temel program üzerinde Mühendislik Sertifikası verilmektedir.ZCNE Ethernet Anahtar Seviye 1 ve Seviye 2, ZCNE Kablosuz Lan, ZCNE Güvenlik Seviye 1 ve Seviye 2.Müşterilerimizden gelen talep üzerine bu eğitim adetleri arttırılabilmektedir.Eğitim almak isteyen katılımcılarımızın Zyxel Türkiye Ofisi ile irtibata geçerek ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Yeterli sayıya ulaşıldığında Zyxel Türkiye ofisinde veya anlaşmalı eğitim kurumlarında ZCNE eğitimleri verilecektir.

Eğitim ve Laboratuar çalışmalarının Türkçe Zyxel Ofisinde olacağı;sınavların İngilizce olarak online gerçekleşeceği ZCNE Sertifika Programında sınavlardan bir kere başarısız olunduğu takdirde katılımcının tekrar sınava girme hakkı mümkün olmamaktadır.Başarısız olan katılımcılara sadece Eğitime katıldığına dair bir sertifika verilmektedir.
ZCNE Sertifikasının da 2 yıl geçerliliği bulunmaktadır. Geçerlilik süresi bitmeden 6 ay önce bize ibraz ettiğiniz mail adresinden sizlere bilgi geçilecektir.Tekrar ZCNE Sertifikası alabilmek için hem eğitimleri tekrar almak hemde online sınava tekrar girip başarılı olmanız gerekmektedir.
Eğitim Programları
Digital çağda sağlam bir network alt yapısı şirketlerin başarısının anahtarıdır. Bu noktada Zyxel’in switch ürünleri müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan gelişmiş ve akıllı servisler sunmaktadır. Bu kurs çözüm senaryoları ve uygulama örnekleriyle Ethernet Switchlerini ayrıntılı olarak açıklamaya odaklanır. Kursun amacı Zyxel’in Ethernet switchlerini kullanmadaki temel ve gelişmiş becerilerinizi ve pratik deneyiminizi arttırmaktır.
  • • Kurslar: Seviye 1 & Seviye 2
ZyWALL serisi birçok uygulama seçeneği ile ev kullanıcılarından, kobilere, merkezi büyük ölçekli şirketlere kadar geniş bir kullanıcı grubuna hitap etmektedir. ZyWALL serisi güçlü güvenlik duvarı ile ağınızın güvenliğini sağlarken, IPsec VPN ile ofis dışı çalışanların güvenle ağınıza bağlantısını sağlamaktadır. ZyWALL çözümleri alt yapı ve bakım masraflarınızı azaltırken aynı zamanda sizlere yüksek kaliteli bir ağ ortamı sunmaktadır. Bu kurs Çözüm senaryoları ve uygulama örnekleriyle ZyWALL cihazlarını ayrıntılı olarak açıklamaya odaklanır. Kursun amacı ZyWALL USG kullanımındaki temel ve gelişmiş becerilerinizi ve pratik Deneyiminizi arttırmaktır.
  • • Kurslar: Seviye 1 & Seviye 2
Zyxel’in güvenli WLAN ürünlerleri birçok kullanıcının kablolama masrafı ve zahmeti olmadan yüksek hızda internet paylaşımı için çözüm sunmaktadır. Laptoplar ile kullanıldığında da kullanıcılara hareket özgürlüğü ve internet erişimi olan herhangi bir ortamda çalışma esnekliği sunar. Bu kurs çözüm senaryoları ve uygulama örnekleriyle Zyxel WLAN cihazlarını ayrıntılı olarak açıklamaya odaklanır. Kursun amacı ZyWALL WLAN ürünlerinin kullanımındaki temel ve gelişmiş becerilerinizi ve pratik Deneyiminizi arttırmaktır.
  • • Kurslar: Seviye 1
İlgili Bağlantılar
Bireysel Çalışma
Ürün Özellikleri