Zyxel ZCNP Programı Sertifika Şartları
Giriş

Zyxel ZCNP çok değerli bir sertifikadır. Yatırımınızı korumak ve program bütünlüğü sağlamak için sertifika veriliş yöntemleri, idaresi, kullanımı, kabulü, geçerlilik süresi, geçerliliğinin dolması ve diğer bilgileri tüm ayrıntılarıyla açıklıyoruz. Zyxel eğitimin bütünlüğünü korumayı amaçlayan kendi politikalarına bağlı kalacağını taahhüt eder.

Gizlilik

Eğitimlerde kullanılan bütün slâytlar ve grafikler, sertifika sınavlarının soru ve cevapları Zyxel mülkiyeti altındadır. Zyxel’in resmi onayı olmadan hiçbir şekilde yayınlanamaz, kopyalanamaz, aktarılamaz, dağıtılamaz veya üçüncü şahıslarla paylaşılamaz. Zyxel Eğitim Merkezi’ndeki çevrimiçi eğitimlere erişmek için bir hesap oluşturmadan önce giriş bölümünden global siteye yönleneceksiniz. Burada İngilizce olan Zyxel Sertifikaları Kullanıcı Anlaşması'ndaki şart ve koşulları okuyup kabul etmelisiniz. Anlaşma bütün programlar, dersler ve sınavlar için geçerlidir. Zyxel Eğitim Merkezi’nde kullanıcı hesabı oluşturmadan önce bu anlaşmayı kabul etmeniz gerekir.

Gizlilik Politikası

Zyxel gizliliğe çok önem verir ve Gizlilik Politikası kişisel bilgilerinizi korumak için hazırlanmıştır. Kişisel bilgileriniz ve sertifika kayıtlarınız gizli kabul edilir ve onayınız olmadan üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

Sertifika Gerçliliğinin Sona Ermesi

Sertifika geçerliliği bir süre sonra sona erecektir. Sertifika süresi dolmadan 6 ay önce e-posta yoluyla bilgilendirileceksiniz. Sertifika geçerliliğini sürdürmek için sertifika yenileme sınavlarından geçmeniz gerekir.

Sınav Kuralları

Sınavlara programların kendi sayfasında belirtilen önkoşullu dersleri tamamladıktan sonra girebilirsiniz. İlk denemenizde sınavdan geçemezseniz 24 saat sonra ikincisine girebilirsiniz. Yeniden sınava girme kurallarının ihlal edildiği belirlenirse o sınav geçersiz sayılır ve katılımcı söz konusu sınavdan hiç puan alamaz. İhlallerin tekrarı halinde, söz konusu kişinin Zyxel ZCNP Programı’na girişi yasaklanır. Zyxel haksız yollarla kazanılan sertifikaları iptal etme veya geri alma hakkını saklı tutar.

Sertifika Ücreti

Programı başarıyla tamamladıktan sonra Zyxel Sertifikalı Ağ Uzmanlığı (ZCNP) Sertifikası’nı almaya hak kazanırsınız. Sertifikanızı para ödemeden elektronik ortamda PDF formatında edinebilir veya küçük bir teslimat bedeli ödeyerek yüksek kalitede Zyxel sertifika paketine sahip olabilirsiniz.

Sertifika Ve Amblem Kılavuzu

Verilen bütün sertifikalar geçerlidir. Zyxel’in onayı olmadan hiçbir nedenle sertifika üzerindeki isimler, sertifika adı ve kodu değiştirilemez. Sertifikadaki isimlerin değiştirilmesi gerekirse yasal belgenizle beraber bize başvurun. Ancak Sertifika Amblemini, boyutunu, yazı büyüklüğünü, oranları, renkleri ve görünüşü değiştiremezsiniz. Sertifika amblemlerini, sertifikaları veya diğer ilave materyalleri uygunsuz kullananlar cezalandırılır ve aldıkları sertifikalar iptal edilirken ömür boyu sonraki sınavlara da giremezler.

Kaydedilecek Bilgileriniz

Zyxel Eğitim Merkezi’ni ziyaret ettiğinizde bilgisayarınızın IP adresi kaydedilir. Kayıtlarda sahte bilgi veya zararlı yazılım tespit edilmedikçe toplanan IP adresleri kontrol edilmez. Öğrenme Planının yönetimi gibi Zyxel Eğitim Merkezi’ndeki bazı özellikler kişisel bilgilerinizin hatırlanması için tanımlama bilgileri (cookies) gerektirebilir. Tanımlama bilgileri, İnternet tarayıcınız aracılığıyla bilgisayarınıza yerleştirilen küçük bilgilerdir ve sizi Eğitim Merkezi’ne erişen diğer kullanıcılardan ayırmak için kullanılır. Wikipedia’daki HTTP cookie makalesinden tanımlama bilgileriyle ilgili ayrıntılara ulaşabilirsiniz.