Program Özeti

Zyxel’in IP tabanlı ağ uzmanlığı, dünyada WAN ve LAN ağ şemalarını entegre edebilen ender şirketlerden biri olma özelliğini güçlendirmektedir. Zyxel bugüne kadar, 70 ayrı ülkede bulunan dağıtımcıları ile 150 bölgesel pazara ulaşmış; milyarlarca Zyxel cihazı servis sağlayıcıları, dünyanın en büyük 1000 şirketi ve sayısız SOHO/Ev kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Zyxel eğitimin, müşteri yatırımlarını en iyi seviyeye taşımakta temel rol oynadığını çok iyi kavramıştır. Zyxel Eğitim Merkezi bu doğrultuda uluslararası çalışanlarına, ortaklarına ve son kullanıcılara yönelik çok çeşitli eğitim programları sunmaktadır. Tecrübeli teknik eğitmenlerimiz farklı konularda ayrıntılı eğitimler vermek ve derinlikli laboratuar uygulamaları sunmak için tüm dünyayı dolaşmaktadır. Yazılı ve uygulamalı sınavlarda başarı gösteren öğrencilerimiz ZCNT (Zyxel Sertifikalı Ağ Eğitmeni) Sertifikası almaya hak kazanır. Sertifikalı eğitmenler daha sonra kendi ortaklarına ve bölgelerindeki satış şirketlerine eğitim verebilir. Bölgesel eğitimler sonucunda ZCNE Sertifikası alan katılımcılar, müşterilerce kullanılan milyarlarca Zyxel cihazı konusunda sertifikalı birinci seviye teknik destek sunabilir. Ücretsiz ve kapsamlı bir sertifika programı olan ZCNP (Zyxel Sertifikalı Ağ Uzmanı), veri ağları konusundaki en yeni teknolojileri esnek bir şekilde ve kendi ihtiyaçları doğrultusunda öğrenmek isteyen kişiler için hazırlanmıştır.

Yukarıdaki grafik önerilen Zyxel Eğitim yapısındaki 3 farklı sertifika programını göstermektedir. Programların amaçları ve tanımları aşağıda verilmiştir.
Zyxel Sertifikalı Ağ Eğitmeni –ZCNT (Program Özeti):
Ağ protokolleri ve Zyxel ürün özellikleriyle ilgili temel bilgiler. Internet üzerinde yapılacak olan çevrimiçi sınavlarla katılımcının ürün özellikleri ve en yeni ağ teknolojilerine dair bilgisi test edilecektir.
 • Program kapsamında en son teknolojiler, yeni ürünler ve sorun giderme yöntemleri konusunda eğitim verilir.
 • Eğitimler Zyxel Eğitim Ekibi tarafından Avrupa Birliği ülkelerinde, ABD’de ve Asya Pasifik’te verilir.
 • Eğitimler Zyxel iştirakleri/şubeleri ve ortaklarındaki destek mühendislerine yöneliktir.
 • ZCNT eğitimine katılacak kişiler öncelikle ZCNP sertifikası almış olmalıdır.
 • Zyxel Sertifikalı Ağ Eğitmeni olabilmek için katılımcıların çevrimiçi sınavlar ve laboratuar sınavlarında başarılı olması gerekir.
Zyxel ZCNE Sertifikası (Program Özeti):
Zyxel ağ platformu ve yazılımlarına yönelik uygulama çalışmalarını, LAB uzmanlık yapılandırmalarını ve sorun giderme becerilerini ileri seviyeye taşımayı hedefler.
 • Program kapsamında en son teknolojiler, yeni ürünler ve sorun giderme yöntemleri konusunda eğitim verilir.
 • Eğitimler, Zyxel Sertifikalı Ağ Eğitmenleri tarafından verilir.
 • Zyxel Satış Firmalarındaki (SI/VAR – Sistem Entegratörleri ve Katma Değerli Bayilerdeki) destek mühendislerine yöneliktir.
 • Zyxel Sertifikalı Ağ Mühendisi olabilmek için katılımcıların çevrimiçi sınavlar ve laboratuar sınavlarında başarılı olması gerekir.
Zyxel Sertifikalı Ağ Uzmanı- ZCNP (Program Özeti):
Zyxel eğitmeni olmak için alınması gereken ilk sertifikadır. Program ürün ve ağ bilgilerinin Zyxel iştiraklerine/şubelerine ve ortaklarına aktarılmasına ve uygulama deneyimi kazandırmaya odaklanır.
 • Program kapsamında temel teknoloji ve ürün eğitimi sunulur.
 • Dersler, Zyxel Eğitim Merkezi web sitesi üzerinden çevrimiçi verilir.
 • Zyxel ürünlerine ilgi duyan kişilere yöneliktir.
 • Zyxel Sertifikalı Ağ Uzmanı olabilmek için katılımcıların çevrimiçi sınavlar ve laboratuar sınavlarında başarılı olması gerekir.